Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Pierwsze wakacje z psem. Holandia

Wracamy po dłuższej przerwie, spowodowanej moimi przygotowaniami do obrony a następnie zasłużonym wypoczynkiem :) Tyle słowem wstępu, bo właśnie o owym wypoczynku będzie na blogu w najbliższym czasie :)        W tym roku był to nasze pierwsze wakacje z Moką. Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się gdzie wybrać się z psem na wakacje. W miejsce wchodziła raczej Polska i tu zastanawialiśmy się wraz z M. czy postawić na góry czy jednak na morze. Każde z miejsc rozpatrywaliśmy pod względem psa: Jaka może być pogoda lub jaka może nas zaskoczyć? Co w danym miejscu można robić z psem i czy Moka da radę? Czy w miejscu, w którym się zatrzymamy będzie tłoczno? Ponadto dochodziły pytania związane z noclegiem czy miejscami, gdzie pies może iść razem z nami. Było trochę za i przeciw zarówno jednemu jak i drugiemu miejscu, lecz w ostateczności postawiliśmy na zupełnie inny kierunek. Skorzystaliśmy z zaproszenia mojej kuzynki, aby odwiedzić jej rodzinkę w Holandii :) Wyjazd wydał się ty

Wrocław: Park Wschodni

          
          Dziś przychodzę do Was z nowym postem, tym razem z serii o miejscach we Wrocławiu. Na pierwszy rzut: Park Wschodni. Jak dla mnie jeden z piękniejszych parków w stolicy Dolnego Śląska. Jest w nim (prawie) wszystko, co ja jako właściciel psa lubię najbardziej :)
Jeśli jesteś z Wrocławia i jeszcze nie miałaś/miałeś okazji spacerować z psem w tym miejscu, mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta i obejrzeniu zdjęć, skusisz się na odwiedzenie parku :) Jeśli planujesz wycieczkę do Wrocławia z psem, koniecznie dodaj Park Wschodni do listy miejsc do zobaczenia! :)


   
       
Park Wschodni mieści się w południowo-wschodniej części Wrocławia. Otoczony jest rzekami: Oławą Górną i Oławą Dolną. Park położony jest na dwóch wyspach, a prowadzi do niego jedyna droga: przez Most Parkowy. I tu od razu warto zaznaczyć: jeśli wpiszecie w google maps aby nawigowało Was do Parku Wschodniego, z nieznanych mi przyczyn prowadzi do parku przez ul. Czechowiecką. Niestety od tamtej strony wejścia nie ma. Jeśli chcecie nawigować się poprzez mapy google, najlepiej wpisać w miejsce docelowe Most Parkowy :) Jeśli podróżujecie komunikacją miejską, należy wysiąść na przystanku Park Wschodni. Dojedziecie tam autobusami linii 114, 134, 234 oraz tramwajami 3 i 5. Droga do parku jest tuż obok przystanku, po lewej stronie mijamy działki i dochodzimy do wcześniej wspomnianego mostu.

Na naszym Instagramie sporo fotek z Parku Wschodniego :)

         Zalety parku? Niewątpliwie ogromny teren - ok. 35,5 ha. Wyznaczone są ścieżki wokół parku a także przecinające park. Skorzystać można także z trasy biegowej o długości 2850 m. Na środku parku rozległa łąka podzielona na dwie części, z wydeptaną ścieżką, gdzie zawsze można spotkać jakiegoś psiarza. Wiele osób trenuje i bawi się w tym miejscu z psami. Jest tyle miejsca, że nikt nigdy nie wchodzi sobie na głowę ;) Jest też gdzie poganiać. Dla psiaków i właścicieli, którzy wolą odpoczywać w spokoju, piękne widoki rzeki, gdzie podziwiać można kaczki i łabędzie :) Jest również miejsce na grilla.
Atrakcją są również Megafony, czyli instalacja akustyczna do wzmacniania dźwięku krajobrazu :)


 
Po lewej: części łąka na środku parku - zima 2018. Po prawej: widok na tą samą część łąki, od drugiej strony - wiosna 2018


Park posiada liczne zejścia do wody, z których nie raz chętnie korzystają psiaki. Jak dla mnie są to świetne miejsca do odpoczynku :)
Park Wschodni, mimo swojej dzikości w niektórych miejscach jest raczej czysty. Rozstawionych jest sporo koszy na śmieci, także do parku koniecznie zabieramy ze sobą woreczki ;)        Wady: dla niektórych osób wadą jest to, że park jest nieoświetlony. My raczej o późniejszych porach nie chodzimy, więc nie jest to dla nas problem ;) Kolejną wadą jest brak psiego parku, choć miejsca na jego zbudowanie nie brakuje. W zeszłym roku Park Wschodni brał udział w konkursie, a wygraną była budowa dwóch psich parków w dwóch miejscach Wrocławia. Mimo wysokiego miejsca, Park Wschodni nie wygrał.


My Park Wschodni osobiście uwielbiamy :) Jak dla mnie jest po prostu PRZE-PIĘ-KNY! Jest gdzie odpocząć, jest gdzie puścić psa aby mógł sobie chwilę pobrykać, jest gdzie ćwiczyć. Fotki do posta wykonane są w okresie zimowo-wiosennym więc nie oddają jego prawdziwego uroku ;) 

Dajcie koniecznie znać czy byliście już w Parku Wschodnim i co o nim myślicie :)

@psim_tropem

Komentarze

  1. Do parku wschodniego uwielbiałam chodzić jeszcze zanim przygarnęłam psa, jest tam mniej ludzi niż w pozostałych wrocławskich parkach, jest bardziej "dziki" co dodaje mu wiele uroku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ale miejscówka! piękne widoki i teren do spacerów :) parki w moim mieście nie powalają, ale dobrze, że przynajmniej są ;) Pozdrawiam z moją ekipą :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam pytanko... W jaki sposób zrobiła Pani te "zakładki" więcej?.. Też prowadzę bloga (w dodatku na tym samym programie😉) na którego serdecznie zapraszam😊 http://tofik-rudakita.blogspot.com/?m=1

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty